Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Ostrowi Mazowieckiej

ul. Romana Rubinkowskiego 15

E-mail: sekretariat@pppom.szkolnastrona.pl

Orzecznictwo

W Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Ostrowi Mazowieckiej działają następujące Zespoły Orzekające:

Zespól Orzekający wydający:

• orzeczenia o potrzebie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego,
  • orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno – wychowawczych dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu głębokim,
  • opinie o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,

w  składzie:

• Ewa Wancerz – lekarz,
  • Barbara Trentowska - Kolosek – psycholog,
  • Sabina Pałka – pedagog.

W skład Zespołu wchodzić mogą również inni specjaliści, jeśli ich udział w pracach Zespołu jest niezbędny. W przypadku zdarzeń losowych skutkujących koniecznością zmiany składu personalnego, będzie on każdorazowo powoływany przed posiedzeniem zespołu.

Zespół Orzekający wydający:

• orzeczenia o potrzebie indywidualnego nauczania dla dzieci i młodzieży, których stan zdrowia uniemożliwia lub znacznie utrudnia uczęszczanie do szkoły,

w składzie:

• Ewa Wancerz – lekarz orzecznik,
  • Daria Płaczkiewicz – psycholog,
  • Marta Deoniziak – pedagog.

Zespół Orzekający wydający:

• orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz zagrożonej niedostosowaniem społecznym i niedostosowanej społecznie,

w składzie:

• Ewa Wancerz – lekarz orzecznik,
  • psycholog i pedagog, który dokonał specjalistycznej diagnozy.

W skład Zespołu wchodzić mogą również inni specjaliści, jeśli ich udział w pracach Zespołu jest niezbędny. Z uwagi na różnych specjalistów (pedagog, psycholog) diagnozujących dziecko/ucznia skład zespołu ustala się każdorazowo przed jego posiedzeniem.

Zespoły obradują zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 września 2017 r. w sprawie orzeczeń i opinii wydawanych przez zespoły orzekające działające w publicznych poradniach psychologiczno – pedagogicznych (Dz. U. z 2017 r., poz. 1743).